Siatkówka to dyscyplina, która od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem w naszym kraju. Zainicjowały je sukcesy naszej reprezentacji na arenie międzynarodowej, a sympatia, która narodziła się właśnie dzięki nim przeniosła się również na arenę innych rozgrywek. Obecnie jest ona uważana za drugi – po piłce nożnej – sport narodowy. Na fali niesłabnącej jej popularności zyskują również zakłady bukmacherskie, ku którym skłania się coraz więcej osób zainteresowanych siatkówką. Wraz z tym wzrasta zainteresowanie sprawdzonymi typami na siatkówkę. W tym artykule skupimy się nie tylko na tym, gdzie ich szukać, ale i jak budować własne, by być w tym samodzielnym.

Typy na siatkówkę - jak obstawiać ten sport?
Typy na siatkówkę – jak obstawiać ten sport?

Podstawowe zasady obstawiania siatkówki

Jeżeli planujemy typowanie meczów w obrębie siatkówki, pamiętajmy o tych podstawowych zasadach, których przestrzeganie w znaczący sposób ułatwi nam cały proces:

  • nie obstawiajmy za szybko – siatkówka jest sportem, w którym kontuzje (mniejsze czy większe) zdarzają się stosunkowo często – miejmy to na uwadze, nie typując z bardzo dużym wyprzedzeniem;
  • analizujmy – podobnie, jak w przypadku większości dyscyplin sportowych, zakłady bukmacherskie w siatkówce powinny bazować na solidnej analizie, przede wszystkim biorącej pod uwagę najlepszych zawodników i ich stan fizyczny oraz formę;
  • przeglądajmy typy na siatkówkę – typy innych są w stanie pomóc nam w ustalaniu naszych własnych – te od ekspertów mogą nawet stanowić tego podstawę;
  • sprawdzajmy również ławkę rezerwowych – w siatkówce zmiany są cykliczne – bierzmy więc pod uwagę szeroki skład danej drużyny, a nie tylko wyjściową szóstkę.

Najlepsze typy na siatkówkę – gdzie je znajdziemy?

Poszukując sprawdzonych typów na siatkówkę warto przede wszystkim skupić się na oglądaniu transmisji telewizyjnych. To w ich trakcie komentatorzy często przekazują informacje, które z perspektywy typera mogą okazać się bezcenne. Jeżeli do tej pory pomijaliśmy oglądanie studia przedmeczowego i pomeczowego, teraz to do niego powinniśmy przykładać największą uwagę – jest ono prawdziwą kopalnią informacji i typów na przyszłe spotkania. Sprawdzoną, bo pochodzącą od ekspertów. Szukając typów zwróćmy też uwagę na:

  • grupy dyskusyjne – grupy w sieciach społecznościowych pozwalają nie tylko publikować własne typy, ale też dyskutować na temat tych już zaproponowanych; bardzo fajny sposób na zweryfikowanie swojego zakładu;
  • fora bukmacherskie – tematyczne fora bukmacherskie są cennym źródłem typów – warto zwrócić uwagę również na takie obecne w obrębie serwisów bukmacherskich, jak Strefa Typera w Fortunie;
  • kursy samych bukmacherów – ich ustalanie odbywa się na podstawie czegoś, co przypomina typy – właśnie dlatego faworyci spotkań dostają mniejszy kurs.

Typy na siatkówkę – które wydarzenia obstawia się najczęściej?

Siatkówka jest sportem, w obrębie którego wydarzenia rozgrywają się niemal na przestrzeni całego roku. Podstawą są klubowe ligi krajowe i to właśnie one wymagają od nas największej analizy, zapoznania z tabelą oraz aktualną fazą rozgrywek (typować najlepiej w środku sezonu, gdyż późny i wczesny etap mogą być ryzykowne). Istnieją także międzynarodowe mistrzostwa międzyklubowe.

Podstawą meczów reprezentacyjnych są Mistrzostwa Świata i Europy, rozgrywane regularnie od jakiegoś czasu co 4 lata (wcześniej co 3-4). Bardzo istotna jest też tak zwana Liga Narodów (wcześniej Liga Światowa), rangą przewyższająca Igrzyska Olimpijskie i zapraszająca do udziału w niej wyłącznie najsilniejsze drużyny. One zawsze biorą udział w rywalizacji – w fazie grupowej z kolei dołączają do nich pretendenci, którzy muszą wywalczyć sobie udział w mistrzostwach. Typowanie meczów reprezentacyjnych sprowadza się nie tylko do analizy poszczególnych zawodników reprezentacji, ale i przeglądania danych historycznych, które często okazują się przydatne w całym procesie.

Obstawianie siatkówki. Skąd brać dobre typy?
Obstawianie siatkówki. Skąd brać dobre typy?

Bukmacherzy z solidną ofertę na siatkówkę

Niezależnie od tego, na jakie typy się zdecydujemy i jaka będzie nasza taktyka co do obstawiania, rzeczą podstawową dla nas będzie wybór odpowiedniego bukmachera. Choć większość z tych, którzy legalnie działają w Polsce posiada w swojej ofercie siatkówkę, nie każdy przykłada do niej taką wagę, na jaką powinniśmy liczyć. Poniżej kilka naszych propozycji, wraz z podkreśleniem ich zalet pod względem obstawiania piłki siatkowej.

  • www.STS.pl – STS to firma, która w Polsce cieszy się zdecydowanie największą popularnością, a która siatkówkę traktuje priorytetowo. Większość spotkań reprezentacyjnych i w obrębie PlusLigi opatruje transmisją telewizyjną (przydatne dla spotkań na żywo), a bukmacher słynie z prostych zasad uczestnictwa i solidnych akcji promocyjnych.
  • www.Betfan.pl – choć Betfan jest stosunkowo nowym bukmacherem, dobrze podchodzi do swoich użytkowników, proponując im solidny bonus powitalny możliwy do wykorzystania również w przypadku meczów siatkówki. Pokrywa większość spotkań na poziomie reprezentacyjnym i wiele lig krajowych z całego świata.
  • www.eFortuna.pl Fortuna to kolejny doświadczony bukmacher, który nie bagatelizuje siatkówki, starając się pokrywać ją w jak największym stopniu. Jego plusem jest bardzo ciekawa oferta promocyjna, częścią której jest program lojalnościowy – dzięki niemu każdy nasz zakład jest promowany punktami, które z kolei potem możemy wydawać na nagrody.

Poprzedni artykułTotolotek BetClub. Program lojalnościowy bukmachera. Co trzeba wiedzieć?
Następny artykułForbet karty online – wszystko, co trzeba o nich wiedzieć
Pierwszy mecz baseballowy obejrzałem w 2007 roku. Od tamtej pory nie wyobrażam sobie roku bez tego sportu! Do tej pory miałem okazję trzy razy oglądać rozgrywki MLB na żywo! Nie zapomnę tego do końca życia! :)