Lata 90. to między innymi okres, w którym powstały pierwsze kasyna online oferujące gry karciane online. To także dla jednych jedna z najlepszych dekad filmowych w historii. Swoją premierę miały wtedy: Pulp Fiction, Matrix, Szeregowiec Ryan, Faceci w Czerni, Skazani na Shawshank, Fight Club. Moglibyśmy długo tak wymieniać. Jednym z hitów był też Park Jurajski. Od teraz wszyscy użytkownicy Switcha będą mogli zarządzać prawdziwym parkiem dinozaurów!

Czym jest Jurassic World Evolution: Complete Edition?

Jak sama nazwa wskazuje, mamy tutaj do czynienia z kompletną edycją gry Jurassic World Evolution. Gra studia Frontier Developments ukazała się pierwotnie na innych systemach w 2018 roku. Tym razem od 3 listopada możliwe jest zagranie w tę strategię ekonomiczną na Nintendo Switch wraz z wszystkimi dodatkami. Tytuł ten oczywiście oparty został na serii “Jurassic Park i Jurassic World”. Kompletna Edycja zawiera w sobie podstawową grę, jak i również trzy oficjalne dodatki fabularne. W przypadku Return to Jurassic Park będziemy mogli zajmować się parkiem z pierwszej części filmu. W Claire’s Sanctuary fabuła skupiona jest na wydarzeniach z filmu “Jurassic World: Upadłe królestwo”, kiedy to musimy uratować jak najwięcej gatunków przed wybuchem wulkanu na wyspie. Trzeci oficjalny dodatek Secrets of Dr Wu skupia się na postaci znanego naukowca, który zajmuje się nie tylko wskrzeszaniem wymarłych dinozaurów, lecz także i tworzeniem hybryd.

Gra nie jest odtworzeniem fabuły poszczególnych części. Mamy tu bowiem do czynienia z parkiem, którym musimy zarządzać. Jest to strategia ekonomiczna, gdzie naszym zadaniem jest dbanie o jak najlepsze funkcjonowanie parku. Musimy zatem kłaść nacisk na zarabianie, otwieranie nowych atrakcji, bezpieczeństwo klientów czy też prace nad nowymi gatunkami. Tak więc zarabiamy, inwestujemy, wydajemy i czekamy na kolejne zyski związane z dinozaurami.

Jak gra wypada na Switchu?

Oczywiście trzeba sobie zdać sprawę, że Nintendo Switch mimo swoich sporych możliwości i tak ustępuje graficznie pecetom czy konsolom PS oraz Xbox. W związku z tym wizualnie gra dostosowana została do Nintendo i nie prezentuje się tak okazale jak na innych platformach. Niemniej jednak ta strategia może się okazać sukcesem dla miłośników mobilnej rozgrywki. Sama zaś gra nie jest zbyt wymagająca, wręcz można jej zarzucić zbyt łatwy poziom i powtarzalność. Kompromis w sprawie grafiki doprowadził do tego, że wiele elementów na ekranie jest mało czytelnych. Dinozaury nie prezentują się tak szczegółowo jak na pecetach. Bywa nawet, że trzeba przybliżyć obraz, aby sprawdzać niektóre ikonki w grze czy do rozpoznania samych gatunków. Ich liczba została okrojona do 100 jednocześnie, więc musimy w pewnym momencie myśleć, z których zrezygnować na rzecz nowych atrakcji.

Jeśli nie jesteśmy zwolennikami szybkiej i dynamicznej akcji, lecz bardziej wolimy mozolne i stopniowe budowanie świata, to Jurassic World Evolution: Complete Edition powinno się nam spodobać. To w głównej mierzy tytuł z przeznaczeniem dla miłośników dinozaurów jak i całej serii filmowej. Można się tu poczuć niczym John Hammond, który realizuje swoje wielkie marzenie o nowoczesnym i nietypowym parku rozrywki dla całych rodzin! Oczywiście zainteresowane osoby mogą również sprawdzić grę na pecety czy inne konsole, gdzie wizualnie prezentuje się ona o niebo lepiej. Jurassic World Evolution: Complete Edition na Switcha w oficjalnym sklepie kosztuje 60 dolarów.

Poprzedni artykułDarmowe bonusy codziennie od legalnego bukmachera STS
Następny artykułZimowy ranking STS. 25 000 PLN do wygrania!