ForBET to bukmacher, który swoją legalną działalność na rynku polskim prowadzi od 2016 roku, od początku swojego istnienia stawiając na kanał internetowy (dopiero po dwóch latach zaczął uruchamiać swoje punkty stacjonarne). Tym, czym wyróżnia się na tle innych operatorów jest bardzo dynamiczny rozwój, którego efektem jest jego najnowsza usługa – gry karciane. Zapraszamy do zapoznania się z jej kompleksowym przeglądem.

Forbet karty online - wszystko, co trzeba o nich wiedzieć
Forbet karty online – wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

Czym są gry karciane w forBET? – opis usługi

Gry karciane w ramach oferty bukmachera forBET to symulacje gier karcianych, które możemy oglądać i typować w formule „na żywo”. W tym wszystkim przypominają rozgrywki wirtualne – każda z gier rozgrywa się w przeciągu kilku minut, a my szybko musimy podejmować decyzje. Tym, co odróżnia je od rozgrywek wirtualnych jest fakt, że nie kieruje nimi algorytm komputerowy, a prawdziwy człowiek – krupier. Jest on arbitrem całych symulacji, a jednocześnie substytutem każdego z graczy.

Wyjaśniając bardzo sporną kwestię należy też wspomnieć o tym, że w grach karcianych nie gramy w nie, a zaledwie je oglądamy i typujemy na żywo. Nie ma to więc żadnej formy kasyna internetowego. Usługę dostarcza TVBet, a forBET jest jedynie stroną przyjmującą zakłady – nie ma wpływ na przebieg gier i wszystko, co jest z nimi związane.

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Przegląd gier karcianych w forBET – jak je obstawiać?

Usługa gier karcianych na ten moment zawiera w sobie trzy najpopularniejsze gry – Poker, Blackjack oraz Wojnę (długość rozdań w każdej z nich dokładnie w tej kolejności, od najdłuższego). Jeżeli już kiedyś słyszeliśmy o którejkolwiek z nich (a zapewne tak było), znamy już jej zasady. Mimo wszystko jednak nieco je nakreślimy, z naciskiem na przedstawienie ich z perspektywy typera.

Wojna w forBET

Wojna w usłudze gier karcianych rozgrywa się na znanych nam wszystkim doskonale zasadach. Bierze w niej udział dwójka graczy (jednym z nich jest tutaj krupier), a sama rozgrywka została podzielona na zaledwie dwa etapy. Na pierwszym z nich gracz dostaje jedną kartę – drugi z kolei zakłada otrzymanie karty przez krupiera. Obie zostają porównane, a wygrywa osoba, której karta jest większa. W przypadku tych samych wartości, dochodzi do wojny, która jest rozwiązaniem remisowym.

Typować możemy na każdym z wyżej wspomnianych etapów – przed rozdaniem możemy postawić na wygraną któregoś z uczestników rozgrywki, remis lub rodzaj czy kolor karty, którą dostanie gracz lub krupier. W drugim z kolei – to, jaką kartę otrzyma krupier.

Poker w forBET

Poker, a zatem najpopularniejsza gra karciana świata, w usłudze gier karcianych forBET przybiera najpopularniejszą jego formę (Texas Hold’em). Zasady są proste: w grze bierze udział sześciu zawodników (bez krupiera) – każdy z nich dostaje po dwie karty dla siebie, a na stół trafia pięć wspólnych dla każdego. Wygra ten, kto z siedmiu dostępnych w sumie kart ułoży najmocniejszy układ spośród szóstki. Układy są pokazane między innymi na ekranie gry. Rozdanie składa się z czterech etapów, przed każdym z których możemy typować. Najpierw na stół trafiają po dwie karty dla każdego z graczy, potem na środek stołu trafiają trzy pierwsze karty wspólne. W trzecim i czwartym etapie krupier dokłada po jednej dodatkowej karcie wspólnej.

Typować możemy na każdym etapie zabawy, a to polega albo na wskazaniu zwycięzcy (niezależnie od układu, jakim się posłuży), albo zwycięskiego układu (niezależnie od gracza, który go ułoży).

Forbet gry karty online
Forbet gry karty online

Blackjack w forBET

Blackjack to jedna z dwóch (obok Pokera) najpopularniejszych gier karcianych na świecie, których zasady kojarzy praktycznie każdy. Bierze w niej udział dwóch uczestników (krupier nie jest jednym z nich), a ich zadaniem jest zbliżenie się do liczby punktów równiej 21. Każda karta ma swoją wartość punktową, przy czym te od 2-10 mają ją napisaną na sobie, as to 1 punkt, walet 2 punkty, królowa 3 punkty, król 4 punkty. Sama rozgrywka składa się z kolei z kilku etapów, jednak może się zakończyć już po pierwszym. Dzieje się tak, gdy obaj gracze mają równo lub więcej niż 17 punktów na koncie, albo któremuś z nich uda się zdobyć „złoty punkt”, a zatem mieć dwa asy (ale tylko w pierwszej rundzie). Jeżeli żadna z tych sytuacji nie ma miejsca, losuje się kolejne karty – maksymalna ich ilość dla jednego gracza to 5. Można to skrócić w taki sposób:

  • Obaj gracze otrzymują po dwie karty, a ich wartość zostaje zsumowana.
  • Jeżeli żaden z warunków wspomnianych przez nas powyżej nie został spełniony, krupier dobiera po jednej karcie dla pierwszego i drugiego gracza.

Typować możemy na wiele różnych sposobów. Głównymi typami są te na wygraną pierwszego gracza, zwycięstwo drugiego albo remis. Można wskazać, ile kart będzie potrzebne do wygranej (od 2 do 5), albo też ile punktów wystarczy zwycięzcy do wygrania. Można też postawić na tak zwany „bust” lub jego brak – oznacza on sytuację, w której dany gracz przekroczy punktowo liczbę 21. Automatycznie oznacza to jego przegraną. Typowanie jest możliwe przed każdym z ewentualnych etapów rozgrywki, przy czym niemożliwe do spełnienia opcje są przez bukmachera na bieżąco wyłączane.


Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12.Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułTypy na siatkówkę – jak obstawiać ten sport?
Następny artykułSkąd brać najlepsze typy na MLB?
Pierwszy mecz baseballowy obejrzałem w 2007 roku. Od tamtej pory nie wyobrażam sobie roku bez tego sportu! Do tej pory miałem okazję trzy razy oglądać rozgrywki MLB na żywo! Nie zapomnę tego do końca życia! :)