W jaki sposób powinna być przeprowadzona analiza kursów bukmacherskich, aby można było dzięki temu skutecznie obstawiać mecze? Jeżeli interesuje cię ten temat, sprawdź koniecznie szczegóły!

Analiza kursów bukmacherskich. Jak to robić najlepiej?
Analiza kursów bukmacherskich. Jak to robić najlepiej?

Obstawianie meczów lub pojedynczych wydarzeń u bukmachera to dla wielu zabawa i sposób na rozrywkę. Większość początkujących typerów swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi rozpoczyna tuż po ukończeniu 18 lat. Wspólne dyskusje na temat spotkań, zwycięskie lub przegrane kupony i ciągłe rozważania na temat potencjalnych pieniędzy, które można zarobić, to często główne tematy do rozmów wśród początkujących, młodych wiekiem graczy. Wraz z upływającym czasem większość typerów amatorów przestaje grać, ustępując miejsca doświadczonym kolegom lub koleżankom, którzy dzięki szeroko pojętej bukmacherce są w stanie notować regularne zyski finansowe. Niestety są też i tacy, którzy mimo braku wyników w postaci zwycięskich kuponów, ciągle dokładają do interesu. Dzieje się tak, mimo iż wielu z nich posiada dobrą wiedzę na temat sportu, która, mogłoby się wydawać, jest wystarczająca do skutecznej gry u bukmachera. Na dłuższą metę niestety nie jest. W niniejszym tekście omówimy kilka głównych zasad, którymi kierują się doświadczeni gracze, którzy z sukcesami obstawiają wydarzenia sportowe.

Umiejętność czytania statystyk a obstawianie u bukmachera 

Przesiew wśród graczy, którzy nie radzą sobie ze skutecznym obstawianiem, wynika z braku odpowiedniej strategii u tychże. Początkowe zwycięstwa, które opierają się na prostej strategii w typowaniu tego kto wygra, przegra, lub zremisuje dany mecz, nie sprawdzają się w dłuższej perspektywie czasu. Im dłużej grasz, tym na więcej niespodzianek będziesz narażony. Niespodzianek, które początkującym mogą bardzo szybko podciąć skrzydła i zniechęcić do dalszego obstawiania. Jeśli jednak masz wystarczająco ambicji i chęci do tego, aby stać się skutecznym typerem, zwróć uwagę na poniższe wskazówki. Być może dzięki nim zmienisz coś w swoim sposobie gry, lub strategii, którą błędnie stosowałeś. 

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Statystyki w zakładach bukmacherskich to bardzo ciekawy temat. Niestety jest on przez początkujących graczy mocno marginalizowany. Dzieje się tak z kilku powodów, ale większość ludzi błędnie traktuje statystykę jako manipulację. Znane wszystkim powiedzenie: jest kłamstwo, okropne kłamstwo i statystyka, zniechęca ich do poznania jej lepiej. W przypadku zakładów bukmacherskich możemy na podstawie właśnie statystyki utwierdzić się w swoim typie, lub z niego zrezygnować. Niektóre z nich mogą nawet wywołać u Ciebie ogromne zaskoczenie. Poniżej kilka przykładów „z życia wziętych” i tego, jak możesz wykorzystać je podczas typowania wydarzeń sportowych.

 • Statystyki H2H
  Mecz, w którym udział bierze twoja ulubiona, silna drużyna, może okazać się dla Twojego kuponu mocno problematyczny. Nawet jeśli notuje zwycięstwo za zwycięstwem. W każdej lidze są bowiem takie zespoły, które, choć zajmują odległe miejsca w tabeli, mogą swoim stylem gry nie pasować akurat Twojej drużynie. Wówczas warto sprawdzić właśnie statystyki, aby przekonać się, jakimi rezultatami kończyły się pojedynki z ostatnich kilku sezonów wstecz. 
 • Statystyki dotyczące bramek
  W świecie zakładów bukmacherskich są też i tacy gracze, którzy bardzo lubią typować zdarzenia związane z liczbą goli, jaka padnie w konkretnym pojedynku. Im silniejszy zespół, tym na pewno więcej bramek zdobędzie, grając z ostatnim zespołem tabeli. Proste, prawda? Ale czy zgodne z prawdą? Otóż nie. I właśnie przez tego typu wpadki początkujący gracze tracą i zapał i pieniądze. Korzystając ze statystyk dotyczących bramek, możesz dowiedzieć się chociażby, że owszem, ostatni zespół nie strzela ich za dużo, nie zdobywa punktów meczowych, ale za to bardzo skutecznie się broni. I choć w każdym meczu tracą po jednym golu, to rzadko kiedy komukolwiek udaje im się strzelić dwie lub więcej bramek. 
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Porównywanie kursów bukmacherskich 

Czy warto mieć kilka kont u kilku różnych bukmacherów? Zdecydowanie tak! Coś, co może wydać Ci się na początku błędem, to przy głębszym poznaniu uznasz za duży plus. Niech za przykład posłużą nam losowe kursy: 1.40 oraz 1.43. Na pierwszy rzut oka można odnieść błędne odczucie, że nie ma między nimi dużej różnicy. Przy krótkowzrocznej ocenie, to prawda, nie odczujesz jej w swoim portfelu. Dobry typer myśli jednak długofalowo, i dla niego taka różnica na kursie jest warta zastanowienia, i wyboru oferty tego bukmachera, u którego może obstawić swoje zdarzenie po kursie 1.43. 

1.40 x 100 PLN x 4 kupony w miesiącu x 12 miesięcy = 6720 PLN
1.43 x 100 PLN x 4 kupony w miesiącu x 12 miesięcy = 6864 PLN
Różnica: 144 PLN 

Tylko na przykładzie jednego kursu, jednego wydarzenia sportowego, sprawdziliśmy, jak duża może być różnica w ewentualnych zyskach. Jak widzisz więc warto sprawdzać oferty wszystkich znanych Ci bukmacherów, i wybierać te mające najwyższe kursy.

Kursy u bukmachera mają ogromne znaczenie
Kursy u bukmachera mają ogromne znaczenie

Promocje w zakładach bukmacherskich 

Trzecim, ważnym elementem strategii w zakładach bukmacherskich jest odpowiednie wyszukiwanie oraz korzystanie z promocji, które oferują swoim klientom firmy bukmacherskie. Jedną z podstawowych, stosowanych niemal przez wszystkie z nich, jest zwrot pieniędzy za pierwszy zakład, jeśli ten okaże się nietrafiony. W przypadku wygranej możesz wypłacić pieniądze. Brzmi dobrze, prawda? Choć w teorii większość firm bukmacherskich takową promocję oferuje, to jednak nie u wszystkich obowiązuje taki sam regulamin. Jeśli więcej masz typ, którego jesteś pewien, i chcesz gdzieś założyć nowe konto, to sprawdź dokładnie warunki obowiązującej promocji. W niniejszym przykładzie porównamy oferty: Fuksiarz, Betfan oraz eWinner. 

Fuksiarz 

 • Zwrot aż do 900 PLN 
 • Z cashback można korzystać nie tylko przy pierwszym zakładzie, ale i kolejnych 
 • Jeśli wygrasz, możesz od razu wypłacić swoje pieniądze. Nie ma obowiązku obrotu nimi. 

Betfan

 • Maksymalny bonus to 600 PLN 
 • W razie wygranej musisz dokonać nią jednokrotnego obrotu. 

eWinner 

 • Zwrot do 100 PLN 
 • Jeśli wygrasz, możesz od razu wypłacić swoje pieniądze. Nie ma obowiązku obrotu nimi. 

Korzystając z powyższych trzech przykładów widać „jak na dłoni”, że promocje, choć z założenia podobne do siebie, w niektórych — ważnych punktach regulaminu różnią się od siebie. Warto zawsze zwracać uwagę na to, ile razy musisz obrócić kwotą bonusową, aby móc ją wypłacić na swoje konto, lub, na ile maksymalnie zwrotu możesz liczyć. To bardzo ważne detale, które mogą rzutować na Twoje przyszłe zyski. Wyrobienie sobie dobrych nawyków, przy wyborze odpowiedniej firmy do danej promocji, lub takiej, która w konkretnym meczu lub wydarzeniu sportowym ma najlepszy kurs, będą pracować na korzyść Twoich finansów. Jeśli chcesz być skutecznym typerem, to musisz traktować typowanie jak maraton, a nie sprint. Przeglądanie ofert, porównywanie promocji i kursów, nie są trudnym zadaniem, ale na pewno czasochłonnym. Właśnie dlatego mówimy o maratonie. Nie każdy jednak lubi maraton, i nie każdy lubi długie godziny, które trzeba poświęcić na analizę. Ci jednak, którzy nie chcą zmienić swojego sposobu typowania na taki, który wymaga od nich poświęcenia czasu, muszą liczyć się z tym, że na dłuższą metę ich gra nie będzie niestety skuteczna i opłacalna.  


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie MF nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie MF nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie MF nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie MF nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie MF nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie MF nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie MF nr. PS4.6831.15.2017. BetX Polska Legalny bukmacher nr zezwolenia PS4.6835.164.2019. Cherry Online zezwolenie MF nr. PS4.6831.26.2017. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.  BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

Poprzedni artykułCo czeka grających zakłady na Ligę Mistrzów?
Następny artykułBonusy powitalne dla nowych graczy – który bukmacher ma najciekawszą ofertę?
Pierwszy mecz baseballowy obejrzałem w 2007 roku. Od tamtej pory nie wyobrażam sobie roku bez tego sportu! Do tej pory miałem okazję trzy razy oglądać rozgrywki MLB na żywo! Nie zapomnę tego do końca życia! :)